Ali Gökay ERSEVEN
03 Eylül 2021DSC03015.JPG

Ali Gökay ERSEVEN
İdari ve Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı


Özgeçmiş


1986 Ankara doğumlu olan Ali Gökay ERSEVEN evli ve bir çocuk babasıdır.

Yenimahalle Ticaret Meslek Lisesi, Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü (Ön lisans) ve  2018 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Lisans programını tamamladı.

2007 yılında ilk görev yeri olan Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Şube Müdürlüğü bünyesinde Taşınır Kayıt Kontrol Yetkilisi olarak  görev yaptı.

2008 yılında kısa bir süre Kalaba Sağlık Ocağında İdari Memur olarak görev yaptı.

2010-2016 yılları arasında Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Satın Alma ve Ayniyat Biriminde birim sorumlusu olarak görev yaptı.

2016 yılından itibaren Mülga Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Tedarik Yöntemleri Düzenleme Daire Başkanlığında, Düzenleme ve Değerlendirme Biriminde görev yaptı.

2018 yılında 694 sayılı KHK kapsamında Sağlık Bakanlığı Teşkilat yapısı değişikliği ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu mülga olmuş yerine Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü kurulmuş olup,söz konusu Genel Müdürlük bünyesinde Tedarik Yöntemleri ve Satın Alma Daire Başkanlığında sırası ile Merkezi Satın Alma Tıbbi Cihaz Birimi, İhale Takip ve Analiz Biriminde görev yapmış olup  akabinde Merkezi Satın Alma İlaç ve Tıbbi Sarf Biriminde Birim sorumlusu olarak görev yaptı.

2019 yılında Bakanlık yurt dışı görevlendirmesi ile Sudan Nyala Eğitim ve Araştırma Hastanesinde İdari ve Mali İşler Müdürü olarak görev yaptı.  

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla açılması planlanan Arnavutluk Fier Dostluk Hastanesinin tüm satın alma süreçleri ve açılış öncesi hazırlıklarında görev yapmıştır.

2021 yılı Ağustos ayından itibaren Mamak Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı olarak  göreve başladı ve halen aynı görevi yürütmektedir.