Ziyaretçi Kuralları
22 Ağustos 2023

UNUTMAYINIZ, HASTANIZIN SAĞLIĞI SİZİN İÇİN OLDUĞU KADAR BİZİM İÇİNDE ÖNEMLİDİR. LÜTFEN AŞAĞIDA BELİRTİLEN KURALLARA UYUNUZ

1.Hastanemizde ziyaret saatleri her gün öğlen 13.00 / 14.00 akşam 18.00 / 19.00 saatleri arasındadır.

2.Bu saatler dışında kalan sürelerde mesai içinde hastane idaresinden, mesai dışında nöbetçi doktordan izin alınması gerekir.

3.Her hastanın kendi sağlık durumuna özgü diyet yapması gerekebileceğinden, doktor kontrolü dışında yiyecek ve içecek getirilmemelidir.

4.Çocukların sağlıklarını korumak açısından, 12 yaşından küçük çocuklar ziyaretçi olarak kabul edilmez.

5.Hastanın yanında kalabalık ziyaretçi bulunması, hastaların ve ziyaretçilerin sağlığı açısından sakıncalıdır.

6.Ziyaret sırasında hasta yataklarına oturulmamalı ve yüksek sesle konuşulmamalıdır.

7.İzolasyon odalarındaki hastaları ziyaret ve bilgi edinme, ilgili odanın girişindeki yazılı düzenleme doğrultusunda yapılmalıdır.

8.Hasta odaları, balkonlar, koridorlar başta olmak üzere tüm kapalı alanlarda tütün ve alkollü içeçekler içilmemelidir. Aksi halde cezai işlem uygulanacaktır.

9.Hastane malına zarar verilmemeli, hasta odasında bulunan cihazlara dokunulmamalıdır.

10.Hasta odası ve tuvaletler temiz olarak kullanılmalıdır.

11.Lamba, klima, televizyon, elektrik, su vb. ihtiyaç dışında gereksiz kullanılmamalıdır.

12.Hastane kuralları konusunda görevlilere yardımcı olunmalı ve hastane görevlileri dışında tanımadığınız ve güvenmediğiniz insanlardan yardım istenmemelidir.

13.Herhangi bir sıhhi ve tıbbi sakınca olmadıkça kurumlara yatan tutuklu ve hükümlüler Cezaevi Yönetmeliğine uygun olarak haftada 1 gün 10 dk ziyaret edebilirler.

14.Özellikli hasta gruplarının (Bulaşıcı hastalığı olan hastalar, Enfeksiyonu olan hastalar, Bağışıklık sistemi bozuk hastalar, Doktorunun ziyarette sakınca gördüğü hastalar) ziyaretçilerin el hijyeni, koruyucu ekipman kullanımı, odaya giriş ve çıkış kuralları konusunda çalışan sağlık personelinin eğitimleri doğrultusunda kurallara uymalıdır.

 

VERDİĞİNİZ DESTEK VE GÖSTERDİĞİNİZ UYUMDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDER

“SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ”