Çocuk Ziyaretçi Kabul İlkeleri
22 Ağustos 2023

UNUTMAYINIZ, HASTANIZIN SAĞLIĞI SİZİN İÇİN OLDUĞU KADAR BİZİM İÇİNDE ÖNEMLİDİR. LÜTFEN AŞAĞIDA BELİRTİLEN KURALLARA UYUNUZ

1.Hastanemizde ziyaret saatleri her gün öğlen 13.00 / 14.00 akşam 18.00 / 19.00 saatleri arasındadır.

 

2.Bu saatler dışında kalan sürelerde mesai içinde hastane idaresinden, mesai dışında nöbetçi doktordan izin alınması gerekir.

 

3.Her hastanın kendi sağlık durumuna özgü diyet yapması gerekebileceğinden, doktor kontrolü dışında yiyecek ve içecek getirilmemelidir.

 

4.Tüm çocuk ziyaretçiler yatan hasta ziyareti öncesinde bulaşıcı olduğu bilinen bir hastalık (suçiçeği, kızamık, influenza vs.) ile son dört hafta içinde geçirilmiş döküntülü bir hastalık / temas öyküsü sorgulanmalıdır.

 

5.Hastalık / temasöyküsü olan veya ziyaret esnasında viral solunum yolu enfeksiyonu şikâyeti (ateş, döküntü, burun akıntısı, öksürük vs.) olan çocukların hastanede ziyaretçi olarak bulunması uygun değildir.

 

6.Herhangi bir temas öyküsü ya da aktif enfeksiyon bulgusu olmayan çocukların ziyaretinde bir sakınca yoktur.

 

7.<16 yaş tüm ziyaretçi çocuklarda ziyaret süresince eşlik eden ebeveyn ya da erişkinler sorumludur.

 

8.En az bir yetişkin refakatinde her gün ve/veya belirlenen günlerde hastane yönetimi tarafından belirlenmiş kliniklerde (klinik süreçleri ve hasta popülasyonuna göre klinik sorumlu hekimi ile enfeksiyon kontrol komitesince uygun görülen klinikler) ve belirlenmiş bir saatte 15 dk’yı geçmeyecek şekilde ziyarette bulunabilirler.

 

9.Ziyaretçi çocukların girişte el hijyeni sağladıktan sonra üniteye girmesine izin verilir.

 

10.Herhangi bir salgın durumunda (toplum/hastane kaynaklı)Enfeksiyon Kontrol Komitesi ve/veya ünite sorumlusu tarafından veya ünitedeki acil durumlarda ünite sorumlusu tarafından ziyaretler yasaklanabilir veya ziyaret saatlerinde değişiklik yapılabilir.

 

11.On iki(12) yaşından küçük çocukların hastanemizde yatan hastaları ziyareti sadece çok özel durumlarda sınırlı olup ve hekim onayına bağlıdır. Özel durumlar;

Kardeşinin doğumu,

● Ebeveyn / vasisi/anneanne/babaanne/dedenin hasta olması,

● Kardeşin hasta olması 

*** Odaya girerken ve çıkarken el hijyeni sağlanması ve maske takılması gerekmektedir.

12.Hastane kuralları konusunda görevlilere yardımcı olunmalı ve hastane görevlileri dışında tanımadığınız ve güvenmediğiniz insanlardan yardım istenmemelidir.

 

VERDİĞİNİZ DESTEK VE GÖSTERDİĞİNİZ UYUMDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDER

 “SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ”