Yenidoğan Yoğun Bakım Hasta Yakınlarının Bilgilendirilme Kuralları
22 Ağustos 2023

1.Yenidoğan Yoğun Bakım ziyareti 13.00 – 14.00’de olmak üzere günde 1 kez ziyaret edebilirsiniz. Ziyaretler 10- 15 dakikadan uzun sürmemelidir.

2.Bebeklerinizin kritik özel durumlarından dolayı; yoğun bakım doktoru/hemşirenizin izniyle sadece birinci derece hasta yakınlarının ( anne, baba ), hastayı ziyaret etmesine izin verilmekte ve çocuk ziyaretçi alınmamaktadır.

3.Yoğun bakım önünde bulunan galoş kutusundan galoşunuzu ve ziyaretçi önlüğünü giyiniz.

4.Yoğun bakımın içine girdiğinizde ellerinizi su ve sabun ile yıkayınız ve kurulayınız.

5.Bebeğinize dokunmadan önce kuvözün yanında bulunan el antiseptiğini uygulayınız

6.Hemşireniz tarafından bebeğinizi beslemeniz uygun görülmesi durumunda yoğun bakımda hemşirenizin gözetiminde bebeğinizin beslenme sürecine katılabilirsiniz. Ancak acil durumlarda yoğun bakımdan daha erken çıkmanız gerekebilir.

7.Bebeğinize genel durumuna uygun olarak hemşirenin gözetiminde temas edebilirsiniz.

8.Yoğun bakıma ulaşabileceğiniz tüm telefon numaralarını, telefonla görüşme ve ziyaret saatlerini ilgili yoğun bakım hemşirenizden alabilirsiniz.

9.Hastanın ihtiyaçları ile ilgili bilgileri yoğun bakım sorumlu hemşire/hastanın hemşiresinden, tıbbi durumu ile ilgili bilgileri ise; hastanın doktorundan alabilirsiniz.

10.Ziyaret sırasında yüksek sesle konuşmamanız, telefonla hastanızın ve yoğun bakımın görüntülerini almamanız gerekmektedir.

11.Her ziyaret sonunda ellerinizi yıkayınız ve/veya el antiseptiği kullanarak temizleyiniz.

12.Ziyaretinizin sonunda ziyaretçi önlüğünü çıkararak, hemşirenize teslim ediniz.

 

ZİYARET KURALLARINI UYMANIZI RİCA EDER, SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ.